Tüm Kredi Kartlarına Vade Farksız 3 Taksit! Tüm Kredi Kartlarına Vade Farksız 3 Taksit! Tüm Kredi Kartlarına Vade Farksız 3 Taksit! Tüm Kredi Kartlarına Vade Farksız 3 Taksit!

CARINTHIA DEFENCE 4 185 UYKU TULUMU

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş

Ürün Açıklaması

Defence 4 uyku tulumu; performans oranı ve ağırlığı açısından en popüler uyku tulumlarından biridir. Bu üç mevsimlik uyku tulumu, vahşi yaşam olan gecelerde veya karlı mağaralardayken %100 güvenilir bir ürün olduğu kanıtlanmış bir uyku tulumudur. Fermuarın dış kısmında bulunan koruma kapağı sayesinde rüzgarı ve nemi dışarıda tutar. Oldukça hafif, yüksek derecede dayanıklı, mikro gözenek kaplamalı fiber naylon sayesinde su geçirmeye karşı korumalıdır. Fermuardan dolayı oluşabilecek ısı kaybını engellemek amacıyla, yalıtımlı fermuar sistemi yapılmıştır.

Malzemeleri

Yalıtım:%100 Polyester
Dış Kumaş:%100 Poliamid
İç Kumaş: %100 Poliamid

Teknik Özellikleri

Model:Defence 4
NSN:8465-41-0000-1604
Uzunluğu: 215 cm
Omuz Genişliği: 83 cm
Ayak Ucu Genişliği: 57 cm
Ağırlık (gr): 1850 gr
Paket Ebatları:23 x 38 cm
Comfort Limit: - 15°C
Extreme: - 35°C

Avantajları

Açıklama

G-LOFT; yüksek kalitede kaz tüyüne çok benzer yapıda yalıtım malzemesi ve maksimum esneklik sağlayan üç boyutlu sıkıştırmalı dolum sistemidir.

Diferansiyel kesim - Uyuyan kişi uyku tulumunun içinde hareket edip, uyku tulumunun iç katmanını sıkıştırsa bile tulumun iç sıcaklığı aynı kalır. Üst üste olan yalıtım katmanlarının kesimi daha itinalı yapılır. Tabakalar arasında fazladan hava yastıkları oluşur. Uyku tulumunun içinde hareket etmek, basınç noktalarını oluşturur. Fakat diferansiyel kesim sadece en içteki katmanı sıkıştırır. Bu nedenle dıştaki tabaka yalıtım özelliğini korur.

Uyku tulumunun ısı tutma özelliğini %11 oranında arttırır. Vücut reaksiyonunun neden olduğu ısı kaybını engeller. Hafif, yumuşak ve hava alabilen ince kumaşı sayesinde vücut ısısını yansıtmaya yardımcı olur.

İkizkenar yamuk şeklinde üst düzey ayak bölmesi vardır. Normal uyuma pozisyonundayken ayakların, izolasyonlu alan dışına taşmaması ve böylece soğuk bölgelerden uzak tutulması sağlanır. Ayakkabı çantası veya fazladan giysi saklamak için yeterli alanı bulunur.

Mumya tipi - Malzemenin ebadı, ağırlığı ve ısısı en önemli özelliğidir. Konik yapıdaki ayak bölümü sayesinde ağırlığı ve ebadı düşürülmüştür. En büyük avantajı ise; diz bölümünü aşağıya doğru şekillendirerek, daha az iç hacimli olması sağlanır ve böylece sıcaklık korunur. Ayak bölgesi çok küçük olmamalıdır ki, ayaklar yalıtım katmanlarının dışına çıkmasın. İkiz kenar yamuk şeklindeki ayak bölgesinin ideal olduğu kanıtlanmıştır. Yukarıdan aşağıya doğru genişliği eşit azalan form, vücudun gerçek ebatlarına uymaz.

Tek katmanlı - Bu hafif tasarımda, dış kabuk uyku tulumuna gevşekçe bağlıdır. G-Loft yalıtım malzemesi ve dolum sistemi sayesinde yalıtımlı ince kumaş kapitone üzerine yorgan gibi dikilir. Böylece, kapitone yalıtım katmanıyla kabuk arasında soğuğu engelleyici hava cebi oluşur.

Çift katmanlı - İki adet G-LOFT yalıtım katmanı kapitone olarak hazırlanmıştır. Kabuk kısmı sonradan takılarak, kapitone yalıtım katmanıyla kabuk arasında bir katman oluşturur. Kabuğun içinde boşluklu dikişler olmamasından dolayı su ve havanın geçmesini engeller.

Üç katmanlı - Üç adet G-LOFT yalıtım katmanı kapitone olarak üretilmiştir. Kabuk, dolgu değildir fakat sonradan birleştirilmiştir. Bu durum, kabuk ve yalıtım arasında hava yastığı desteği sağlamaktadır. Kabuğun içinde boşluklu dikişler olmamasından dolayı su ve havanın geçmesini engeller.

Çift yönlü fermuar - Bütün Carinthia askeri uyku tulumlarında çift yönlü fermuar sistemi vardır. Üst kısım açılırken sıkışmaz ve gerektiğinde uyku tulumunun dışına hızlıca çıkılabilir (örneğin alarm durumunda). Alt kısım açılırken sıkışır ve havalandırma için açılabilir.

Birleştirilebilir uyku tulumu sistemi; Bazı uyku tulumları birleştirilerek uyku tulumu sistemini oluşturur. Bu sistem, dört mevsim uyku tulumu olarak kullanılabilir. Yalnızca ağırlığı kadarını ve genel hava şartlarını için gerekli olan yükü taşımanızı sağlar.

 

TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 18:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer kargoyu saat 18:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.
 
Benzer Ürünler
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...